Outro - wychodzimy poza schemat

Konkurs filmowy! Co robić w domu w czasach epidemii?

Niejeden film nas przed tym przestrzegał, jednak nie słuchaliśmy. Pandemia zamknęła nas wszystkich w domach i teraz nie mamy pomysłu co ze sobą począć! Ku pokrzepieniu serc instytucja Katowice Miasto Ogrodów i festiwal Ars Independent przygotowali konkurs “Zostań w domu i kręć filmy”! Wystarczy nakręcić 30-sekundowy film o tym co można robić w domu, gdy za oknem szaleje Covid-19.

Promujemy pozostawanie w domach, jednocześnie dając możliwość wykorzystania kłębiących się pokładów kreatywności. Nakręć film interpretujący hasło „Co robić w domu w czasach epidemii?”. Możesz to zrobić w dowolnej technice i gatunku, za pomocą jakiegokolwiek sprzętu, jedyne o czym musisz pamiętać – masz tylko 30 sekund.

Na zgłoszenia czekamy do 6 do 20 kwietnia. Wszystkie zgłoszone filmy zostaną opublikowane na kanałach FB i YT festiwalu Ars Independent. Laureatów i zwycięskie filmy poznamy 30 kwietnia.

W jury oceniającym filmy zasiądą: nadkom. Paweł Warchoł (Komenda Miejska Policji w Katowicach), Ewelina Leszczyńska (FINA) i Matylda Badera (Ars Independent).

W puli nagród do wygrania m.in.: torby bawełniane, kubki, smycze i magnesy z ikonami szlaku moderny, płyty DVD „Antologia polskiej animacji dla dzieci”, „Akcja Animacja | Filmy najnowsze” oraz wybrane albumy z serii "Polska Szkoła Dokument" (Koszałka, Munk, Czarna Seria 1955-1958), książki “Sekrety Katowic” i “Klasyczne dzieła nowych mediów”, gra planszowa “Odkrywcy Kultur”, miejski przewodnik subiektywny “Ogarnij Miasto”, gadżety z festiwalu Ars Independent oraz z Medialabu.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Organizatorami konkursu są instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice. Konkursowi patronują: Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, Komenda Miejska Policji w Katowicach oraz Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny.

I pamiętajmy: troszczmy się o zdrowie swoje, bliskich, sąsiadów czy współpracowników. Pomagajmy sobie nawzajem w tych trudnych czasach, myjmy ręce i nie wychodźmy bez potrzeby z domu, by ograniczyć ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się wirusa.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:
http://www.arsindependent.pl/pl/konkurs-filmowy-zostan-w-domu-i-krec-filmy/

Zostań w domu i kręć filmy! 

15 kwietnia 2020

Strona główna

Wróć do artykułów