Outro - wychodzimy poza schemat

Planowałeś podróż za granicę albo po prostu chciałeś pojechać nad polskie morze? Jednak „mała” pandemia przeszkodziła w organizowaniu wyczekiwanego odpoczynku? Znaleźliśmy się w sytuacji, w której nie wiadomo, co będzie jutro. Jedno jest pewne – tegoroczne wakacje będą wyglądać zupełnie inaczej niż te, które znaliśmy dotąd.

Warto przyjąć dwa możliwe warianty – jeden negatywny, a drugi pozytywny. Gdy pandemia nadal będzie panowała, to pewne jest to, że z tegorocznych wakacji nic nie wyjdzie. Jednak załóżmy, że pandemia się kończy – i co wtedy? Czy ludzie nagle rzucą wszystko i bez żadnego zastanowienia wyjadą na wakacje, czy jednak strach na to nie pozwoli?

Wakacje po pandemii

Większość ludzi już odwołała swoje plany wakacyjne, jednak są jeszcze tacy, którzy żyją nadzieją, że urlop będzie dane im spędzić poza domem. Nawet jeśli zdecydujesz się zostać w domu, możesz spędzić lato aktywnie. Wycieczki rowerowe może nie brzmią tak dobrze jak wypoczynek w Bułgarii, lecz jest to okazja, by właśnie tegoroczny urlop spędzić w inny sposób niż dotychczas.

Jeśli jednak koniecznie chcesz wypocząć poza domem, to w tym roku najlepiej wybierać miejsca mało turystyczne. Jest to dobra okazja, żeby poznać inne okolice niż te najbardziej znane. W Polsce jest tyle pięknych miejsc, które tylko czekają na odkrycie.

Nietypowe miejsca

Dla tych, którzy lubią obcować z naturą, idealne będą parki krajobrazowe. Mamy ich w Polsce całkiem sporo, są rozsiane po całym kraju. W takich miejscach wyznaczone są często ciekawe szlaki turystyczne, trasy rowerowe i piesze. Jeśli lubisz spać pod namiotem lub w przyczepie kempingowej, będzie to idealne miejsce dla ciebie! Ponadto szlaki zapewniają możliwość oddychania świeżym powietrzem oraz relaksu w ciszy. Opcja wydaje się wymarzona dla ludzi mieszkających na co dzień w mieście, którzy pragną odpocząć od zgiełku i gwaru.

A teraz coś dla miłośników spędzania urlopu na wodzie. Może w tym roku lepiej odpuścić sobie Mazury z licznymi jeziorami i zamiast tego wybrać mniej uczęszczane obszary wodne? Jednym z miejsc, które oferuje nam wspaniały krajobraz, jest Jezioro Żywieckie położone w Beskidzie Śląskim. Całe jezioro jest otoczone górskimi szczytami – żeglując, można podziwiać widoki. Obszary wodne oferują wiele możliwości – można wynająć łódkę, żaglówkę albo też wybrać się na wyprawę kajakami.

Może jednak góry?

Również dla miłośników gór znajdzie się coś ciekawego. Nie trzeba od razu rzucać wszystkiego i jechać w Bieszczady. Są piękne – to fakt, ale na te rejony jeszcze przyjdzie czas. Dobrym wyborem będą Gorce leżące w Beskidach Zachodnich. Najwyższym szczytem jest Turbacz. Nie są to góry bardzo wysokie – znajdzie się w nich coś zarówno dla osób szukających krótkich, mało wymagających tras, jak i dla bardziej wymagających turystów lubiących długie wędrówki.

To tylko kilka pomysłów na spędzenie odpoczynku w mało zaludnionych miejscach. Takich terenów jest wiele i udowadniają one, że nie trzeba od razu jechać nad Bałtyk, by spędzić swój urlop przyjemnie. Każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku bezpiecznie jest zachować przezorność i nie wybierać miejsc zbyt popularnych, gdzie możemy spodziewać się tłumów ludzi.

Anna Adamczyk

 

Wakacje z koroną czy bez? 

10 czerwca 2020

Strona główna

Wróć do artykułów