Outro - wychodzimy poza schemat

Zbliża się czas urlopów, wielu nie może się już doczekać ciepła, a może nawet upałów, słońca i pełnego relaksu z dala od pracy, obowiązków, natłoku zajęć. Robi się błogo, prawda?

 

Co jednak, jeśli nachodzi cię myśl: „Znowu to samo: monotonia, urlop w domu albo w miejscu, w którym wcale nie chcę go spędzić”. „Oczywiście może być też nieco inaczej” – pojawia się w twojej głowie myśl – „może by tak tegoroczne wakacje przeżyć nieco inaczej? Może znudziły mi się wyjazdy w góry albo nad morze? Potrzebuję odmiany, aby mój wypoczynek był nie tylko przerwą od pracy, ale i ekstremalną przygodą!”.

Kiedy takie obrazy goszczą w głowie, wtedy pojawia się myśl: „Ok, fajnie. Chcę przeżyć tegoroczne wakacje inaczej – ale jak? Co mam zrobić?”. Warto zastanowić się nieco głębiej, jakie szalone pomysły kłębią ci się w umyśle. Jeśli pomimo wysiłku nadal brakuje ci koncepcji, to koniecznie weź pod uwagę poniższe propozycje!

Wakacje mogą być czasem przełamania strachu. Zastanów się, czego zawsze chciałeś spróbować, ale strach głęboko siedzący w głowie to uniemożliwiał? Z jednej strony może być to choćby taki klasyczny pomysł jak skok ze spadochronem, a z drugiej warto, jak się zdaje, spróbować nurkowania albo polecieć balonem. Nawet jeśli w tej chwili brzmi to dla ciebie przerażająco, to pomyśl – czy nie czujesz dreszczyku emocji połączonego z adrenaliną? Niewykluczone, że ktoś pomyśli, że oszalałeś, albo i znajdą się tacy (pewnie tak będzie), którzy będą cię zniechęcać i próbować odwieść od pomysłu. Mimo wszystko pamiętaj warto osiągnąć postawiony cel. Pomyśl, ile będziesz mieć satysfakcji z takiego przeżycia! Będziesz dumny z pokonania własnego strachu, a jednocześnie przeżyjesz niesamowitą wakacyjną przygodę, którą z pewnością na długo zapamiętasz!

Innym, równie ciekawym sposobem spędzania wakacji może być podjęcie sportowego wyzwania. Wszakże, jak to mówią: „ruch to zdrowie”! Istnieje spore prawdopodobieństwo, że przez natłok zajęć nie masz zbyt wiele czasu, aby zadbać o aktywny wypoczynek, a więc letnia przerwa może okazać się dobrym momentem, aby nieco podszlifować formę. Jest to dość ciekawa alternatywa dla osób, które spędzają lato w domu i być może brakuje im pomysłu, jak kreatywnie spędzić ten czas. W tym polu masz mnóstwo możliwości, możesz np. spróbować kilku różnych dziedzin sportowych, w każdy dzień planując jakąś inną aktywność fizyczną – bieganie, nordic walking, pływanie, siłownia, tenis, rower i wiele innych. Stanowi to dobre rozwiązanie dla osób, które być może nie interesują się szczególnie żadną konkretną dyscypliną sportową lub chciałyby spróbować różnych aktywności i w ten sposób być może odkryć jakieś nowe hobby? Oczywiście, może być również tak, że gustujesz już w jakiejś dziedzinie sportu, ale przez codzienne obowiązki nieco zaniedbałeś pasje? Czas urlopu staje się w tej sytuacji dobrym momentem, aby wrócić do sportu lub zacząć z nim przygodę. Kto wie, można liczyć, że koniec wakacji nie położy jej kresu!

Ciekawym, ale także dość odważnym pomysłem jest podróż stopem. Co ty na to?! Możesz zebrać grupę przyjaciół, znajomych, spakować plecak i „ahoj przygodo”! Z jednej strony można sprecyzować plan podróży oraz to, jakie miejsca chcecie zobaczyć, ale z drugiej nikt nie zabroni wyruszyć w nieznane, poznać nowe miejsca i ludzi, zatrzymać się w hoteliku albo spędzić noc pod gwiazdami. Można wtedy urządzić sobie „wieczór astronomiczny”, a następnego dnia po prostu wstać i wyruszyć w dalszą wędrówkę. Z całą pewnością taka podróż na długo zagości w twojej pamięci jako wyjątkowa przygoda pozostawiająca po sobie wiele wspomnień czy wzruszeń.

Bez względu na to, w jaki sposób zamierzasz spędzić swoje wakacje klasycznie czy nietypowo – pamiętaj: liczy się przede wszystkim odpoczynek i reset od dnia codziennego! Spraw, aby tegoroczne lato okazało się niezapomniane – niezależnie od tego, w jaki sposób chcesz je spędzić.

Celina Pośpiech

 

Wakacje, wakacje, a może by tak nieco inaczej? 

27 czerwca 2021

Strona główna

Wróć do artykułów