Outro - wychodzimy poza schemat

Outro współpracuje z wieloma inicjatywami, które mogą Ciebie zainteresować. Festiwale, koncerty, wydarzenia... Każdy znajdzie coś dla siebie! Poniżej znajdziesz informacje o wspieranych przez nas inicjatywach, natomiast bieżących informacji poszukuj w kolejnych wydaniach magazynu! 

Patronaty

Strona główna

Festiwal szuka tego co fajne w młodej, debiutanckiej i współczesnej kulturze audiowizualnej. Nie boi oglądać na jutubie klipów z 27 wyświetleniami, brakuje mu na itch.io sortowania „od najniższej” po „popular”, a Festival Scope Pro jest zdecydowanie „too mainstream”.

Ikoną festiwalu jest Czarny Koń – symbol nieoczekiwanego zwycięzcy, nawiązanie do protofilmowego eksperymentu Eadwearda Muybridge’a, komentarz do złotej fauny nagród filmowych, czy odwołanie do górniczego dziedzictwa Górnego Śląska.

Co roku w programie czekają na festiwalowiczów i festiwalowiczki: pokazy filmów, animacji i teledysków, wystawy gier wideo, wirtualnej rzeczywistości i nowych technologii, panele dyskusyjne i spotkania z twórcami, koncerty, live acty i muzyczne aftery.

W ubiegłych latach festiwal gościł w Katowicach wielu twórców z całego świata, m.in. Béla Tarra, Ninę Menkes, Phila Mulloya, Lailę Pakalninę, Bruce’a LaBruce’a, Tami Tamaki, Stephena „M.O.O.N.” Gilarde’a, Jakuba Dvorskiego, Mariolę Brillowską, Piotra Dumałę, Arkadiusza Jakubika, Bodo Koxa, Łukasza Barczyka, Sosa Sosowskiego, Wiktora Striboga, Władysława Komendarka czy Tomasza Armadę.

Organizatorami wydarzenia są instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice.

Ars Independent Festival

Dni Jakuba Wędrowycza to, organizowany przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”, wakacyjny konwent miłośników twórczości Andrzeja Pilipiuka i nie tylko. Odbywa się w Wojsławicach (mała wioska 25 km od Chełma, 40 km od Zamościa, 85 km od Lublina). Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą – Jakub Wędrowycz to pochodząca z okolic Wojsławic fikcyjna postać z książek Andrzeja Pilipiuka.

Impreza ma charakter wakacyjnego spotkania i jest luźno powiązana z książkowym bohaterem, historią regionu oraz fantastyką i różnego rodzaju grami.

Dni Jakuba Wędrowycza

STRONA FESTIWALU

STRONA FESTIWALU