Outro - wychodzimy poza schemat

Jego utwory zyskują coraz większą rzeszę słuchaczy na Youtube, a pierwszy singiel promujący album - “Bezglutenowy” - przekroczył już prawie 100 000 odsłon. Czy Dildo Baggins i jego twórczość trafią do szerokiej publiczności, pomimo kontrowersyjnego imienia artysty? Przekonamy się już 18 czerwca!

Album "Dla wszystkich dziewczyn nie dla wszystkich chłopców" to pierwszy album Dildo Bagginsa - tajemniczego artysty w masce. Na płycie znajduje się 13 utworów, z których każdy jeden opowiada inną historię, a wszystkie razem tworzą spójną, pełną nostalgii, całość. 

Pod pseudonimem i maską Dildo Bagginsa ukrywa swą twarz Bartosz „Administratorr” Marmol, który znany jest na rodzimym rynku muzyki alternatywnej z takich zespołów jak Administratorr, Administratorr Electro, Lesław i Administratorr. Dildo Baggins to najnowsza odsłona jego bogatej twórczości jako wokalisty, tekściarza i autora muzyki, w której prezentował będzie bardziej przestrzenne i akustyczne utwory. Za produkcję i realizację muzyki Dildo Bagginsa odpowiadają Robert i Magda Srzedniccy ze studia Serakos. 

Tak naprawdę to Dildo powstał w pewną listopadową noc gdy zdałem sobie sprawę, iż napisałem kilka piosenek, których nie chciałbym zagrać z zespołem, ale po prostu wziąć do ręki gitarę i samemu wykonać je na scenie. Wraz z tymi kilkoma piosenkami pojawiła się we mnie takie „songwriterskie” pragnienie wolności i prostego przekazu. Z tą właśnie myślą zacząłem tworzyć i pisać utwory dla Dildo Bagginsa, który jest dla mnie pewnego rodzaju podróżą do momentu gdy zaczynałem pisać swoje pierwsze piosenki. Do czasu gdy myślałem głównie o brzmieniu gitary akustycznej, gdy teksty zapisywałem w wysłużonym zeszycie, a scena była wszędzie tam gdzie zaczynałem grać i śpiewać. - opowiada o narodzinach Dildo Bagginsa Bartosz Marmol.

Dildo Baggins to postać związana przede wszystkim z muzyką, ale nie tylko. Istotnym elementem postaci są maski stworzone przez Luizę Kwiatkowską. Za oprawę graficzną albumu odpowiada Grzegorz Szyma, znany jako dj Hiro Szyma oraz członek zespołu Das Moon. Utworom promującym album towarzyszą zaś teledyski nakręcone we współpracy z zespołem Bardzo Spoko Produkcja.

Dildo Baggins jest podróżą w jedną stronę, w stronę przeszłości. Czasami ta podróż rozpoczyna się w teraźniejszości, jednak to tylko chwilowe złudzenie bo wszystko co usłyszycie u Dildo Bagginsa ma swój punkt odniesienia osadzony bezpośrednio w przeszłości. Podróż ta podoba mi się najbardziej kiedy kończy się gdzieś na pograniczu sentymentu i smutku - tylko tam Dildo Baggins jest naprawdę szczęśliwy - dodaje Bartosz Marmol.

Materiały graficzne do wykorzystania: https://tiny.pl/r37lq  

Linki do albumu w serwisach streamingowych: https://id.ffm.to/dwdndwc

Lista utworów na albumie:

 1. Roślinożerca
 2. Bezglutenowy
 3. Nie wstaję
 4. Będziemy się razem bać
 5. Bądź co bądź
 6. Beznadzienny
 7. Gorzkie żale
 8. Infolinia
 9. Korale
 10. Polarna noc
 11. Ruchome schody
 12. Toksyczny
 13. Wstyd

 

 

Dildo Baggins prezentuje album "Dla wszystkich dziewczyn nie dla wszystkich chłopców"! 

18 czerwca 2021

Strona główna

Wróć do artykułów