Outro - wychodzimy poza schemat

Dzisiejszy rynek jest zalany mnóstwem różnorodnych aplikacji. Wiele z nich służy tylko do zabicia czasu, ale są też takie, które znacząco ułatwiają nasze życie codzienne. Warto wspomnieć, że omawiane w tym artykule pozycje są darmowe i dostępne na wszystkie urządzenia z systemem IOS lub Android.

Pierwszą aplikacją wartą uwagi jest Trello. Wykorzystywanie metody kanban (obrazki i tablice do zapisywania danych) umożliwia w sposób bardzo prosty i przejrzysty planować i zapisywać ważne dla nas informacje. Jest to pewnego rodzaju tablica, do której możemy „przypinać” poszczególne notatki. Warto zauważyć, że tego typu zapisy pomogą nam w lepszej organizacji np. wyjazdu, dzięki czemu możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu i zebrać wszystkie istotne uwagi w jednym miejscu. Co więcej, w aplikacji możemy zapraszać znajomych i dzielić się z nimi swoimi planami np. na najbliższą wycieczkę. Ze względu na łatwość obsługi i innowacyjność jest to aplikacja jak najbardziej godna polecenia.

Google keep to kolejna pozycja warta uwagi. Usługa ta pozwala nam tworzyć notatki tekstowe, a także wzbogacać je zdjęciami lub nagraniami głosowymi. Aplikacja jest świetnie zrobiona – pozwala nam układać nasze teksty w kolumnach, dodatkowo daje możliwość zmieniania ich kolorów. Co więcej, możemy tworzyć nasze notatki w oparciu o lokalizacje lub z przypomnieniem czasowym. Całość jest czytelna i łatwa w obsłudze. Warto wspomnieć, że korzystając z tego typu metody notowania, trudniej nam będzie zapomnieć o ważnych rzeczach. Kolory, obrazki i dźwięki skutecznie zapiszą się w naszej pamięci.

Kolejną świetną usługą wartą sprawdzenia jest Google kalendarz. Z pozoru jest to tylko zwykły planer, ale ze względu na swoją bezproblemowość i prostotę pozwala w łatwy sposób zorganizować grafik. Ponadto możemy upubliczniać swoje kalendarze, co będzie istotne dla ludzi pracujących w grupie. Dodatkowo aplikacja posiada bezpłatną funkcję, dzięki której otrzymujemy SMS na telefon z powiadomieniem o nadchodzącym wydarzeniu. Taki sposób organizacji pozwala oszczędzać mnóstwo czasu, który możemy spożytkować na inne zajęcia. Jest to metoda polecana przez wielu ludzi biznesu, którzy zauważają, że planując wcześniej nasze działania, jesteśmy lepiej zorganizowani i przygotowani.

Ostatnia pozycja jest skierowana głównie do osób, które dużo podróżują. Koleo pozwala nam na wyszukiwanie wszystkich połączeń i kursów pociągów, włącznie z liniami regionalnymi. Przejrzystość i łatwość w obsłudze to tylko niektóre z plusów tej świetnej aplikacji. Za jej pomocą możemy również nabyć bilety niektórych przewoźników. Wszystko jest pokazane prosto, z uwzględnieniem czasu na przesiadki. Co więcej, w aplikacji możemy zobaczyć dokładną trasę pociągów, choć jest to raczej ciekawostka niż coś niezbędnego. Ze względu na prostotę w użyciu to jedna z lepszych pozycji pomagających podróżować.

 

Przemysław Świerad

(Nie)konieczne? Aplikacje, które pomogą ci się zorganizować

09 marca 2020

Strona główna

Wróć do artykułów